Written by yalitim

Havuz Su Yalıtımı

Ankapark Havuz Su Yalıtımı

ankapark-teras-su-yalitimi

Aksa izolasyon havuz yalıtımı ,polyurea havuz yalıtımı,poliüretan havuz yalıtımı yapmakta ve sizlere hizmet vermektedir,havuz yalıtımı yapılırken dikkat edilecek husuların baında işinde uzman olan kişilerle çalışmak vardır.

Havuz Su Yalıtımı

 Havuzunun su yalıtımı, havuzlardaki çatlaklardan dolayı su sızıntılarına kesin bir çözümdür. İlk şey havuzun  derinlemesine temizlenmesidir .Bir havuzun su geçirmez hale gelmesi söz konusu olduğunda, analiz edilmesi gereken katsayılar vardır, çünkü bir havuzun iyi su yalıtımı, yaşamı boyunca bunun en iyi şekilde çalışması için temeldir.

Havuz Su Yalıtımı Nasıl Olmalıdır

Havuzun yapıldığı malzeme, prefabrikse çokça değişir, eğer kazılmış bir işin havuzu ise, eğer yükseltilmişse, yani yerde (bu durumda çok daha az sorun verir). Hızlı ve ucuz bir çözüm ya da biraz daha pahalı bir çözüm istiyorsanız, daha uzun uygulama süresi ancak zamanla daha dayanıklıdır. Yeni bir inşaat havuzunun su yalıtımı söz konusu olduğunda, inşa edildiği malzemeye bağlı olarak, özel harçlarla veya daha sonra özel boyalarla kaplanmış  PVC levhalarla su geçirmez hale getirilebilir.

Havuz Su Yalıtımı Ankara 

Bir yüzme havuzunun doğru su geçirmezliği, kullanım ömrü boyunca kurulumun en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için ihmal edilmemesi gereken temel bir işlemdir.

alıp, her şey ve geleneksel sistemle yapılan betonarme vazo, daha az ve daha az kullanılır çünkü duvarlar ve zemin ayrı inşa edildiğinde, genellikle derz alanında sızıntılar meydana gelir.

Püskürtme beton veya püskürtme betonun özellikleri camın yapımı için en uygun olanıdır, çünkü arazinin uyguladığı basıncı desteklemek ve içermek için daha fazla mukavemete ve daha az kalınlığa sahip sürekli bir duvar elde edilmesine izin verir, bu da alçak geçirgenlik sayesinde optimum geçirimsizlik sağlar. 

Havuz Yalıtımı Yapmak

Hem dolu hem de boş, havuzun camı her zaman, ya suyun hidrostatik basıncıyla ya da zemin tarafından uygulanan geri basınçla, strese maruz kalır, böylece geçirimsizliğinin, büyük bir yapışma ve esneklikteki su yalıtım harçları kullanılmasını sağlamak için, Basınç ve hidrostatik geri basınç ve termal şoklar tarafından üretilen hareketlere dayanabilir.

Desteğin hazırlanması, herhangi bir işin ilk temel adımıdır, bu nedenle herhangi bir uygulamaya başlamadan önce, kararlı olduğundan emin olmalısınız.
Toz, boya, harç, yıkım kalıntıları vb. bulunmayan beton tankın çalıştırılmasından bu yana en az 28 gün geçmiştir.

Tüm boşluklar ve akıntılar kozmetik veya yapısal tamir harçları ile doldurulmalı ve karşılaşmalarda ve açılı köşelerde yarım çubuklar yapılmalıdır.

Tasarımda tasarlanması gereken genleşme derzlerinin doğru şekilde işlenmesi, havuzun toplam geçirimsizliğini sağlamak için gereklidir.

Derzlerin sızdırmazlığı, genellikle poliüretan elastik macunlarla yapılmalı, eklemin beklenen hareketi için yeterli bir esneklik modülü ve havuz suyunun arıtılması için kullanılan kimyasallara karşı yeterli kimyasal dayanım ile yapılmalıdır.

Derzlerin doğru şekilde kapatılması için temiz ve sağlıklı eklem dudaklarına ve derz içi tozdan arındırılmış olması gerekir, bu nedenle herhangi bir materyalin uygulanmasından önce hava ile üflenmesi önerilir.

Eklemin en iyi şekilde çalışması için, sızdırmazlık malzemesi, derinlikten iki kat geniş olacak şekilde boyutlandırılmalıdır.Bunun için, gerekli derinlikte eklemin uzunluğuna yerleştirilen, genellikle kapalı hücreli bir polietilen köpük kordonu olan bir derz altının kullanılması gerekmektedir.

Daimi daldırma işlemine girecek olan derzlerle uğraşırken, macunun yapışmasını tercih eden derz dudakları üzerinde genellikle tek bileşenli bir astarın uygulanması tavsiye edilir.

Esnek macunun astarlı eklem üzerine uygulanmadan önce, üreticinin önerdiği maksimum ve minimum bekleme sürelerine uyulması önemlidir.

Havuz Su Yalıtım Tamiri Ankara

Boşaltma-doldurma döngüleri veya termal şoklar nedeniyle teknenin hareketlerini emmelerini sağlamak için, özellikle destekte çatlaklar olduğunda, ilk harç tabakasına gömülü olan alkaliye dayanıklı bir fiberglas meshin uygulanması tavsiye edilir.

Üretici tarafından belirtilen bekleme sürelerine saygı göstererek, ikinci harç tabakası ilkine çapraz olarak uygulanır. Su yalıtım tabakasının en az 2 mm kalınlığında olmasını sağlamak önemlidir.

Su yalıtımı tamamlandıktan sonra harcı boyamak veya seramik ile kaplamak mümkündür.

Kaplama seramik bir kaplama ise, karo yerleşimi için en az 4 gün beklemeniz gerekir.

 

 

Çatlakların temizliği ve yüzey hazırlığı ile devam ediyor, mevcut kiremit içi boşluklu alanlar varsa, bu bölgelere genel temizlik yapılacak ve daha sonra karoların geri kalanı seviyesine getirilecektir.Polietilen Kerdi tabakasının uygulanmasıyla , daha önce korunan havuzun impuls ve aspirasyon aksesuarlarını koruyarak devam ediyor.Bu her iki tarafta kaplanmış polietilen levha ile su yalıtımı, çimento tutkalı ile yapışmayı sağlıyor . Karo veya geniş formatlı seramiklerin montajı ile birlikte su yalıtımı için su geçirmezdir ve seramik kaplamaların maruz kaldığı kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır . Ürünün zaman geçtikçe değiştirilmesinden kaçınmak için büyük bir esnekliğe sahiptirler Diğer bir temel özellik ise suluçözeltiler, alkali ve tuzlu çözeltilerden önce stabil kalmasıdır .