Written by yalitim

Havuz Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Havuz Yalıtımı

Ankara Havuz Yalıtımı firmamız : Aksa Havuz izolasyonu işleri yapmaktadır. havuz yalıtımı ustalık gerektiren bir iştir tecrübesi olmayan kişiler  asla bu işe girmemelidirler ankara havuz yalıtımı yapan firmalar ve aksa yalıtım firmamız sizlerin hizmetindedir.

Yaz aylarında genellikle bir havuz inşa etmek (ya da değil) sorusunu sorduğumuz için Kelisol sorularınızı bekler ve bir havuzun yalıtımı hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklar. , tasarruf ve konfor için!

Suyun tatmin edici bir sıcaklıkta tutulması, hava koşullarının neden olduğu herhangi bir yıpranma veya bozulmaya direnmek veya sadece kullanım rahatlığını arttırmak için olsun, yüzme havuzunun izolasyonu; inşaat projesinin geliştirme aşaması.

Havuz İzolasyonu

Bir havuz inşaatı hakkında karar verirken, bunun yansıma yalıtımının içerisine dahil edilmesi zorunludur. Bu nedenle, modelin son seçimi ve yüzme havuzu tipi, yalıtım yapısına sahip ürünlere doğru yönlendirilmeli ve mükemmel yalıtım özelliklerine sahip malzemelerle tasarlanmalıdır. Havuz alanı şu anda potansiyel alıcılar için bu alanda birçok seçenek sunuyor. Eğer proje kapalı bir yüzme havuzu ile ilgiliyse, yalıtımla ilgili yansıma da tüm odayı nem alma ve havalandırma ile ilgili tüm konuları kapsayacaktır.

Polyurea Havuz Yalıtımı

Takviyeli membran veya astar olsun, havuzun her bir bileşeni mükemmel su geçirmez bir kaplamaya sahip olmalıdır. Döşemeye gelince, ikincisinin altına su geçirmez bir altlık takmayı unutmayın. Yüzme havuzunun su geçirmezliğine katkıda bulunan aksesuarlar arasında kapak bulunmaktadır. Bu, havuzun iç kısmını herhangi bir harici saldırganlıktan koruyacaktır, ancak aynı zamanda buharlaşma olayı tarafından meydana getirilen su kaybını da önleyecektir. Yüzme havuzuna en iyi yalıtım performansını sunmak için, alanında uzman bir kişi ile temasa geçmeniz tavsiye edilir; projenizde size destek olmak ve size en iyi yalıtım tavsiyesini sağlamak için polyurea malzemesi önerilmektedir.

Havuz Yalıtımı Ne Zaman Yapılmalı

Havuzunuz, önemli bozulmalardan ve banyo rahatlığından kaçınmak için iyi yalıtılmış olmalıdır. Havuzunuzun termal izolasyonunu, tasarlandığı anda düşünün. Yalıtımlı bir yüzme havuzu yapısı seçin: iyi yalıtım sağlayan malzemeler . Teknolojik yeniliklerle, size daha fazla imkan var.

Kapalı havuz mu yapıyorsun? Bu durumda, havalandırma ve nem alma sistemine ek olarak odanın gerekli olan yalıtımı da yapılır.

Poliüretan Köpük Havuz Yalıtımı

Poliüretan Köpük Havuz yalıtımda zemin, havuz kenarları, denge tankı, taşırma ızgaraları ve çevresinde uygulanmaktadır. Sprey poliüretan köpük diğer yalıtım malzemelerine göre daha dayanıklı olduğu için uzun süreli performans sağlar.