Havuz İzolasyonu
Written by yalitim

Polyurea Havuz Yalıtımı

Poliüretanlı havuzların su yalıtımı, sıcaklık değişimlerini etkilemeyen, derz veya kaynaksız sürekli su yalıtımı sağlayan dayanıklı bir kaplama sağlar. Sabun ve su ile temizlendiğinden bakım gerektirmez, ankara polyurea havuz yalıtımı için bizimle görüşün

Bu sızdırmazlık sistemleri havuzlara sıvı halde uygulanır, böylece desteğe tam olarak yapışır. Poliüretan elastomerler gibi bazı tipler esnekliğe sahiptir ve kırılmadan hareketleri ve çatlakları emebilir. Poliüretan elastomerler tüm yüzeylere ve tasarımlara uyum sağlar, böylece tekil noktaları çözer.

Poliüretan elastomerin ana avantajı, destek içermeyen birleşme yerleri olmaksızın sürekli bir zar oluşturabilmesidir. Sürekli sızdırmaz, kaynak yapılmış bir conta oluşturarak ve desteğe tamamen yapışarak, sızıntı riski azalır. Bu özellik ayrıca sızıntıların yerini tespit etmeyi kolaylaştırır, çünkü desteğe yapıştığı için su su geçirmez alanların altında akmaz.

 

Başvurunun şartları özel ilgi gerektirir. Sıvı membranların kalitesinin, atmosferik nemin, sıcaklığın, desteğin kalitesi ve nemin vb. Sağlanması için değerlendirilmelidir.

Su geçirmezlik artık su geçirmez olmadığında, havuzlarda görünen ve iki farklı kökene sahip olabilecek nem noktaları vardır.

   Havuz suyunun, yüzme havuzunun üzerinde bulunduğu zeminden taşınan parçacıklardan dolayı kirlendiği için tespit edilen dışarıdan gelen sızıntılar . Dışarıdan gelen su havuza girdiğinde, bu havuz örtüsünün ayrılmasına neden olur.

    Havuzun artık su geçirmez olmadığı zamanlarda meydana gelen küçük ve yere doğru gidip gelmediğini tespit etmek daha zor olan içeriden sızar . içeride, pompa odasında veya dışarıda, yere doğru.