Written by yalitim

Havuz Yalıtımı

Gençlik Parkı Havuz İzolasyonu

Gençlik Parkı Havuz İzolasyonu

Havuz Yalıtımı :

Aksa izolasyon olarak havuz yalıtımı yapmaktayız sizlere en kaliteliyi sunmayı amaç edinmiş bulunmaktayız havuz yalıtımı denilince akla gelen firmalardan olan firmamızla sizlerele daha iyiye doğru süren yolculuğumuz devam etmektedir .

Beton duvarlar veya içi boş blok duvarlar, tam su yalıtımı sağlamak ve yüzme havuzlarının sızmasını önlemek için yeterli değildir. Yüzme havuzunu hizmete sokmadan önce tam bir su yalıtım sistemi uygulanmalıdır.

Yüzme havuzlarındaki aktivite, özellikle dalış, havuz yapısında yüksek titreşim seviyeleri oluşturabilir. Binadan izole edilmedikçe, üst katlardaki yüzme havuzları tüm yolculara büyük bir rahatsızlık kaynağı olabilir.

Bir yüzme havuzu için gereken izolasyon derecesi, binanın içinde bulunduğu yere göre değişir. Otopark veya otopark üzerinde bir yüzme havuzu veya dalışın sorun olmadığı durumlarda, sadece düşük veya orta seviye bir izolasyon sistemi gereklidir. Binaların üst katlarındaki havuzlar, yay bağlantılarını kullanarak yüksek ve çok yüksek bir izolasyon derecesi gerektirir ve tesviye ve kontrol için bağlantılara erişim içermelidir. Hava boşluğu, izolasyon performansını artıran ek faydaya sahiptir.

Havuz izolasyon sistemleri ayrı ayrı tasarlanmıştır ve amaca uygunluğu doğrulamak için uzman bir akustik performans ile doğrulanmalıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Toz, yağ ve kalanları yalnızca öğütücüler ve temiz su kullanarak temizleyin; tüm alt tabaka sağlam ve temiz olmalıdır.

DELİKLERİN TANIMI

Çoğunlukla yeni inşa edilen yüzme havuzlarında, kalıplama veya başka sebeplerden dolayı delikler görünecektir; Bu delikler temizlenmeli ve sönümlenmelidir. Tıkama harcı kullanın ve 15 dakika boyunca nemli tutun. Herhangi bir çatlak varsa, bunlar aynı şekilde tedavi edilebilir.

Bazı yeni inşa edilen yüzme havuzlarında, beton dökme veya pompalama ile bal peteği oluşabilir. Bal peteği alanları, tüm hasarlı betonları ve mevcut latansı gidermek ve ilgili alanları suyla nemlendirmek ve su giriş alanı ve varsa çatlaklar için temizlenmelidir .

BÜYÜK DELİKLER VE HASARLI BETON

Eski veya yeni yüzme havuzlarında büyük delikler veya hasarlı betonlar söz konusu olduğunda, tüm hasarlı alanlar temizlenmeli ve tatlı su ile ıslatılmalıdır., delik derinliğine bağlı olarak bir veya iki kat halinde uygulanacaktır.

Dikey duvarlar ve zemin arasındaki tüm derzler, 2 cm derinliğinde ve 2 cm genişliğinde bir oluk oluşturarak ve 90 ° köşede yeniden oluşturularak,  gibi büzülmeyen tiksotropik bir harçla uygun bir kalınlıktaki bir açı eğrisi formunda muamele edilmelidir.  uygulamasından en az 3 gün önce. Bir eğri formunun olması imkansız ise bir oluk açınız, temizleyiniz 

SIVAMA

Beton duvarların alt yüzeyi kiremitlenecek şekilde hizalanmalıdır, bu nedenle iş onarıldıktan sonra sıvama işi uygulanmalıdır. Manuel olarak 2 ila 6 mm kalınlığında bir kat webe.premix anahtar kaplaması veya bir Tyrolienne püskürtme cihazı kullanarak uygulayın.

Daha iyi bir kürleşme için, günde iki kez su püskürtmeye devam edin. 3 günlük kürleme işleminden sonra, tek bir tabaka uygulayın. Kalınlık 15 mm’ye ulaşabilir ve ek 3 günlük kürleme yapabilir. Hizalamayı elde etmek için daha fazla kalınlık olması gerekiyorsa, daha sonra astar katını çiziniz ve önceki adımları takip ederek bir tane daha uygulayın.